Kassi võtmine

Teades, et kass on juba pidanud elus kogema hülgamist, soovib turvakodu pakkuda talle turvalist kodu kogu tema eluks. Turvakodu palub igal kassisoovijal täita lemmiklooma soovija ankeedi, et tutvuda koduga, kus turvakodu hoolealune elama hakkab. See aitab tagada, et teie saaksite endale sobiva kassi ja kass talle sobiva kodu. Pärast täidetud ankeedi saamist võtab turvakodu ise huvilisega ühendust, et kõike veel täpsemalt läbi arutada. Turvakodul on õigus otsustada, kas huviline on sobilik kassile kodu pakkuma või mitte. Kui turvakodu otsus on jaatav, siis lepitakse huvilisega kokku kassi(de)ga tutvumiseks sobiv aeg.
Turvakodu eesmärgiks on tagada igale hoole alt lahkunud loomale kindel ja armastav kodu ning selleks sõlmime loovutuslepingu. Loovutustasuks palume annetada 25 eurot, mis jääb teiste abivajavate loomade aitamiseks. Kassid saavad alati arstliku läbivaatuse, põhjaliku parasiiditõrje, kiibi, kõik vajalikud vaktsiinid ja sobivasse vanusesse jõudes nad ka steriliseeritakse/kastreeritakse.

Enne, kui võtad kassi, mõtle palun:
• Kas lemmiklooma võtmisega on nõus kõik pereliikmed?
• Kas peres on allergikuid?
• Kas majanduslik olukord võimaldab osta kvaliteetset kassitoitu ja -liiva ning külastada regulaarselt loomaarsti?
• Kas on piisavalt aega loomaga tegelemiseks?
• Kassi eluiga on pikk, mis saab loomast, kui tulevad suuremad elumuutused – välismaale õppima või töötama minek, perre sünnib laps vms?

Kas võtta kassipoeg või täiskasvanud kass?
Kui sulle on oluline kassi iseloom (tahad eraklikumat või sülekassi jne), siis soovitame mõelda täiskasvanud looma võtmise peale, kelle iseloom on teada ja juba välja kujunenud. Eriti oluline on see juhul kui peres on teisi lemmikloomi või lapsi.

Kas võtta üks või kaks kassi?
On erakliku iseloomuga kasse, aga reeglina on kassid sotsiaalsemad kui arvatakse ja iga loom tahab suhelda oma liigikaaslastega. Tark oleks võtta kohe kaks kassi, kellest on teada, et nende iseloomud sobivad.

Ankeet lemmiklooma soovijale

Küsimustiku täitmiseks peate olema täisealine. Palun vastake kõigile küsimustele.

Turvakodu eesmärgiks on tagada igale hoole alt lahkunud loomale kindel ja armastav kodu ning selleks sõlmime loovutuslepingu. Loovutustasuks palume annetada 25 eurot, mis jääb teiste abivajavate loomade aitamiseks.

Turvakodu eesmärk on anda teine võimalus haigetele ja vigastatud loomadele ja lindudele – iga elusolend väärib võimalust!