TAGASI - Meedia

Vana-Vigalas peab noormees väikeses korteris loomade varjupaika

29.01.2018

“Ringvaate” reporter Christel Karits käis külas Vana-Vigalas Gabriel Vodolaztšenkol, kes peab väikeses korteris loomade varjupaika. Hetkel on tema juures hoiul üle kolmekümne kassi, kolm siili ja veel mitmeid teisi loomi.

Noormees selgitas, et viimasel ajal ei ole ta oma kodu lähedalt enam hüljatud kasse leidnud, varem võttis ta kõik need loomad enda juurde hoiule. “Üle Eesti tuleb minu juurde kasse ja ma võtan neid nii palju vastu, kui saan,” lisas ta ja tõi välja, et viimase aasta jooksul on tema juurest läbi käinud üle saja kassi, praegu on tema juures hoiul 37 kassi.

“Kui ma olin 13-aastane, siis kõige esimene kass tuli minu juurde, ravisin ta terveks ja leidsin kodu,” sõnas Gabriel Vodolaztšenko ja mainis, et sellest hakkaski loomade päästmine pihta. “Isaga olime nagu kaks hullu, isa tegigi ise neid puure, ma olin lihtsalt kõrval ja aitasin natuke,” tõdes ta ja tõi välja, et 2015. aastal suri isa vähki. “Hetkel koolis ei käi, põhikool on lõpetatud.”

“Loomad annavad jõudu,” ütles noormees ja kinnitas, et tema päev algab kell viis hommikul. “Toitmine võtab hommikul ikkagi kolm-neli tundi aega,” nentis ta ja sõnas, et toitu tellitab ta ainult Saksamaalt, sest sealt on odavam. “Kuus kulub toidu peale umbes 300-400 eurot, aga heade inimeste abiga saab kõik tellitud söögid, maksud, kasside kliiniku arved ja kasside allapanu makstud.”

“Nad ei ole mul lihtsalt kassid, nad on isiksused, kõigil on oma pääsemise lugu ja iseloom,” tõdes ta ja lisas, et sõprade jaoks pole tal viimasel ajal aega jäänud. “Olen kogu aja loomadega.”

Gabriel Vodolaztšenko unistuseks on oma maja. “Seal oleks loomadele rohkem ruumi.”

Vaata videot SIIT.

Allikas: “Ringvaade”