TAGASI - Kodu-uudised

Ramon (Merlot)

09.07.2018

Ramon (nüüdseks Merlot, hääld: Merloo) oli esimestel nädalatel väga pelglik ja julges ringi liikuda ainult meie vana kassi Hugo saatel. Muideks meie Hugo meeldib talle kohe nii väga, et Hugo peab vahepeal tema ees varjuma – Merlot tahab pidevalt kaisutada, Hugot pesta ja loomulikult mürada.

Esimene kuu möödus mööndustega, aga tänaseks näeme me iga päev Merlot enda kõrval pikutamas, keerutamas ja nurrumas. Vahel võtab julguse kokku ja tuleb ka ise pai küsima. Erinevalt meie vanast kassist on Merlot suur mürakaru ehk esimestel öödel kostusid elutoast tõsised džunglihääled. Isegi Hugo varjus selle möllu eest meie juurde magamistuppa. Kõik seni kasutamata jäänud mänguasjad leidsid nüüd võrdväärse vastase.

Igapäevaselt on Merlot käitumine veel varieeruv. Mõnel päeval eelistab ta aknalaual omaette olla ja linnukestega ‘rääkida’, teistel päevadel ronib ülbelt sülle ja on nii õnnelik, et tahaks nahast välja pugeda. Ta jälgib väga tähelepanelikult, mida Hugo teeb ja siis teeb kohe järgi. Nii õppis ta toidu lunimise ja sülle ronimise ruttu ära. Kui Hugo leiab uue magamiskoha, siis Merlot läheb istub talle peale, kuni Hugo eest ära läheb. Siis on tegu Merlot’ uue magamiskohaga.

Me aeg-ajalt ikka arutame isekeskis, et milline minevik Merlot’ oli. Äkki tal oli kunagi oma kodu, aga elas hirmus? Näiteks on tal head kombed – hoiab puhtust ja kuulab sõna, aga kohati tundub, et ta ei tea, kuidas kass olla ning tema käitumine meenutab kassipoega.

Võib-olla jäi tal muretu lapsepõlv olemata ja nüüd võtab, mis võtta annab? Meil on aga hea meel, et ta imelik on: iga päev üllatab ja lõbustab meid millegi uuega. Näiteks ta ei oska ringutada: kui ta ringutab, tõusevad ta esikäpad üles ja ta kukub ümber. Lisaks ei oska ta vett juua – matsutab nagu koer, nii et vett lendab kahte lehte. Lisaks ei oska ta hüpata, nii et mänguhoos jääb ta Hugole alla, kuna ei oska kapi otsa hüpata. Tihti kukub ta diivanilt alla, kuna ei oska arvestada, kust maalt diivan lõppeb ja kuidas see gravitatsioon ikka töötab. Sellest tulenevalt tundus veinihõnguline nimi Merlot igati sobiv.

Uue looma võtmine on alati stressirohke, aga omast kogemusest julgen väita, et see on seda väärt. Loomad on võrratud ja nüüd läheme rahuliku südamega kodust ära, kuna teame, et Hugol on sõber seltsiks ja meie pikad eemaloldud nädalavahetused mööduvad neil koos mängides.

Ja mõni toidu- ja liivakott kuus rohkem osta ei käi tegelikult kellelgi üle jõu. Me kulutame selle raha nii ehk naa millegi triviaalse peale, aga selle sama raha eest on võimalik muuta kellegi elu ja tuua lisarõõmu ka enda ellu.