TAGASI - Leidsin kodu

Sidrun

02.05.2021
Liik: Kass
Sünniaeg: 2017 - 2018
Sugu: Emane
Tehtud protseduurid: Steriliseeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Sidrun jõudis minu juurde läbi mitmete vintsutuste, ta on pärit Rakvere suurest kassikolooniast, mille likvideerimisega tegeles Abivajavad loomad Tapa vallas MTÜ. Koos paljude teiste selle koloonia kassidega viidi ta kliinikusse ülevaatusele. Ta läbis tervisekontrolli, steriliseerimise ning erakorralise hammaste operatsiooni, sest suus kõik sisuliselt mädanes. Pärast taastumist läks Sidrun suurte lootustega hoiukoju, kus aga tekkisid probleemid. Kassitüdruk otsustas pererahva eest varjuda kuivati taha, kuhu ta ka kolmeks nädalaks jäeti, kuni avastati, et toiduportsud, mis talle pakuti, jäid puutumata. Stressis Sidrun viidi tagasi kliinikusse ja ta jäi sinna ravile ning jälgimisele mitmeteks nädalateks, kuni lõpuks kaal vaikselt taas tõusma hakkas ning söögiisu täielikult taastus. Paraku polnud tervis veel nii heal tasemel, et teda teistega suurde kassituppa oleks saanud koos lahti lasta. Nii otsustasimegi, et Sidrun kolib minu hoiukoju ning eraldi tuppa, kus ma saan teda edasi jälgida.
Tänaseks ongi Sidrun juba nii taastunud, et ta võiks päris oma koju minna. Kassiplika vajab palju tähelepanu ning lähedust, talle meeldib endiselt tekkide ja pleedide alla peitu pugeda, kuid tuleb sealt ka kiiresti välja, kui kuuleb oma inimest lähenemas.
Tema lemmikud on kanasüdamed ja konservid, kahjuks ei taha ta veel kuiva toitu närida, ilmselt mälestus valutavatest hammastest on sööbinud ta mällu. Sidruniga saab tulla tutvuma, kuid esmalt tuleks saata kiri hoiukodu meiliaadressile kodu@gabrieliloomadeelu.eu.