TAGASI - Mälestame

Raff

13.05.2020
Liik: Kass
Sugu: Isane
Tehtud protseduurid: Kastreeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Kallid sõbrad, kahjuks pean taas südamevaluga teatama, et üks minu hoolealustest on lahkunud – armas väike aastane kassipoiss Raff.

Eelmise nädala esmaspäeval tavalisi päevatoiminguid tehes avastasin Raffil palaviku – vahel kontrollin igaks juhuks kiisude temperatuuri. Söögiisu oli tal siis veel olemas ja tuju hea, müttas vennaga ringi… vaid kõht läks samal päeval lahti. Peale avastatud palaviku ja kõhujama ei olnud teisi märke, et midagi nii jubedat ees ootab.

Võtsin kohe ühendust abilisega, et laseks arstil ta igaks juhuks üle vaadata, ja venna siis juba ka – igaks juhuks. Kiisud saidki kohe järgmisel päeval kliinikusse. Kiirtest näitas mõlemal kasside koroonaviirust (mitte COVID 19, vaid üks ammu teada kasside haigus), lisaks oli välja löönud ka giardia (mikroskoopiline kõhuparasiit). Palavik oli pidevalt 40 ja väga alla ei tahtnud minna – korraks saadi alla ja siis jälle tõusis. Kiisu oli ise endiselt aktiivne ja söögiisu olemas… kuni eilseni. Siis saabus esimene teade, et Raffi kaal langeb, söögiisu puudub, palavik ei tahtnud taas alaneda ja ta oli ka juba pisut uimaseks muutunud. Arst oli kindel, et tal on FIP (kasside nakkuslik peritoniit ehk kõhukelmepõletik, mis tekib siis, kui koroonaviirus muteerub), kuigi selle haiguse märja vormiga kaasnevat vaba vedelikku kõhuõõnes eriti ei olnud. Kõik sümptomid aga – st kliiniline pilt – viitasid FIPile. Seetõttu tehti Raffile diagnostiline laparotoomia, mis diagnoosi kinnitas – FIPi kuiv vorm. Raffike sai rahus magama pandud ja saadetud eraldi tuhastamisele.

Vend Riff tunneb ennast hetkel suurepäraselt, aga ega ju ei tea, mis edasi saab – kas viirus muteerub ja juhtub sama asi, mis Raffiga, seda näitab vaid aeg. Südantlõhestav on vaadata, kuidas Riff oma venda taga otsib, käin ja rahustan küll teda, aga südamesõpra ju enam tagasi ei too. Raff oleks alles saanud aastaseks ja nüüd on siis nii… Alles lahkus Pepito ja nüüd Raff. Elu on lihtsalt liiga ebaõiglane ja julm!