TAGASI - Leidsin kodu

Olja (Marcella)

26.10.2019
Liik: Kass
Sünniaeg: 2015
Sugu: Emane
Tehtud protseduurid: Steriliseeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Paljud mäletavad ehk, et minu hoiukoju tulid suurest Paldiski kolooniast mitmed kiisud. Enamus on tänaseks leidnud omale toredad kodud, vaid mõned üksikud on veel jäänud kassituppa oma peresid ootama. Mitte sellepärast, et neid keegi poleks tahtnud, vaid sellepärast, et nende sotsialiseerimine on võtnud pikalt aega.
Olja leiti 2017. aasta külmal talvekuul üksi näljasena ringi uitamas, kui kolooniakiisudele süüa viimas käidi. Miks ta sedasi üksi oli, ei teagi, kuid vabu kohti mul sel hetkel oli ja nii toodi ta minu hoiukoju soojade seinte vahele.
Alguses ei olnud Olja üldse hoiukodus olemisega rahul, kassitoas teda praktiliselt näha ei olnud. Mul oli vaid teadmine, et kuskil on üks kiisu peidus. Jätsingi ta siis rahule ja lasin vaikselt omas tempos harjuda. Aegamisi hakkasin teda ka vilksamisi nägema, kui ta kiirelt oma peidukohta vahetas. Siis hakkasid Oljal juba välja kujunema ka lemmikkohad, kuhu ma talle siis head ja paremat nina alla toppisin ja nii see aeg veeres, kuni kiisu julgust kogus ja teistega koos sööma tuli.
Tänaseks on Olja leppinud ja harjunud kassitoaga, ta ei põgene enam inimest nähes, tema kaunis kasukas läigib ja tervisemuresid pole tal ka olnud.
Tema kõige suurem semu kassitoas on aga Moscato. Külg külje kõrval pikutatakse päevad läbi ning pestakse kordamööda teineteise kauneid kasukaid. Oljale saab juba kenasti pai teha, kuid siis ka täpselt nii kaua, kui talle endale sobib. Kui paidest piisab, jalutab Olja lihtsalt käeulatusest kaugemale.
Kõik vajalikud protseduurid on Oljale tehtud ja uude koju minekuks mingeid takistusi pole, kuid sülekiisuks ei pruugi ta kunagi muutuda. Uus kodu peab arvestama sellega, et esialgu poeb Olja ilmselt peitu ja kassikese usalduse võitmiseks kulub aega, kuid kassid oskavad ju üllatada ja me ei tea kunagi, mis neil meie jaoks varuks on.
Kui sa tunned, et oled valmis pakkuma pisut arale kiisule kodu ning tegema pingutusi Olja südame võitmiseks, siis palun saada mulle kiri meiliaadressile kodu@gabrieliloomadeelu.eu. Ka Olja väärib hoolivat kodu ning armastavat pererahvast!

Tekkis huvi? Täida ankeet ja paku kodu!