TAGASI - Leidsin kodu

Ofelia

22.04.2024
Liik: Kass
Sünniaeg: 2016
Sugu: Emane
Tehtud protseduurid: Steriliseeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Eelmise aasta kevadel ilmus Märjamaale, ühe kortermaja keldrisse võõras kassiema koos kolme pojaga. Koht oli kassilastele kasvamiseks ohtlik ning inimesed pöördusid abi saamiseks minu poole. Emme koos poegadega kolisid üle turvakoju ning nimeks sai emmekene Ofelia. Üks poegadest, väike triibuline Ode, suureks kasvada kahjuks ei jõudnud, kuid kaksikud Ona ja Otto on nii mõnelegi minu lehe jälgijale ilmselt tuttavad. On üsna raske ette kujutada, et selline suitsuhallitriibuline emme on ilmale toonud kaks identset musta valge märgisega kiisulast, kuid nii see on ja kaksikutest on ema käpa all sirgunud suured, tublid ja iseseisvad kiisud.
Emme Ofelia on tänaseks kolinud kassituppa, kus ta saab rahulikult kassielu nautida ja vaikselt omas tempos inimesega taas harjuda. Just taas, sest Ofelia ei ole käitunud kunagi kassina, kes terve oma elu on pidanud elama tänaval. Kokkupuude inimesega on tal kunagi olnud. Pole ju teada, mis põhjusel ta tänavale sattus või mis vintsutusi ta koos poegadega pidi läbi elama, kuid oma jälje on see hulkurielu jätnud, sest päris lähedale ta veel inimesele tulla ei julge. Siiski on juba näha märke usalduse taastumisest, väljasirutatud käe vastu tunneb Ofeelia juba huvi, nuusutades ja peaga vaikselt müksates. Nii mõnedki korrad on olnud võimalik talle pai teha, kuid siis põrkub kiisu ehmatusega eemale, seega paidega läheb veel aega, kuid uudishimu kasvab iga päevaga.
Ofeliale on tehtud kõik vajalikud protseduurid ja tegelikult võiks ta juba täitsa oma päriskoju minna. Sellise pere juurde, kellel jätkub kannatust ja tahtmist temaga tegeleda, küll siis taastub ka usaldus ja Ofeliast saab hea ning sõbralik pereliige. Kui Ofelia lugu sind puudutas, siis saada palun kiri hoiukodu meiliaadressile kodu@gabrieliloomadeelu.eu ja tule kiisule külla.