TAGASI - Leidsin kodu

Smokey

22.04.2018
Liik: Kass
Sugu: Isane
Tehtud protseduurid: Kastreeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Miks mu ümber on kõik ähmane?! Miks ma ei suuda selgelt näha linnukesi, kes puudel laulavad ega päikese sillerdust veelombil. Mu silmad on haiged, kuid ma isegi ei julgenud unistada ilusast tulevikust. Ma lihtsalt vedelesin maas nagu praht, nagu hall kalts, mida vaja pole. Ootasin vaid, et saaksin toidupalakese ja kuskile sooja tuduma, vaikselt taluma oma silmavalu. Vajan vaid hoolt ja armastust. Isegi, kui mu silmad päris korda ei saa, siis vähemalt ei pea ennast tundma üleliigse tänavaprahina. Ma tõesti tahan inimesi usaldada ja leida kunagi ka päris oma kodu.

Minu lehel pole vist ühtki jälgijat, kes ei teaks Smokey’t, nüüdseks 6-kuust vesihalli kasukaga kassipoissi. Smokey leiti sügisel 2-kuusena äärmiselt kehvas seisus – minu juurde hoiule jõudes oli ta ühel silmal jube herpesekahjustus, alalõual valehambumus, ta oli alakaalus ja parasiite täis.

Nüüdseks on aga Smokey pikk raviteekond viimaks lõpule jõudnud. Ta on ilusti kosunud ja juba täitsa suureks poisiks kasvanud. Ootasime pikalt, et ta kehakaal ületaks 2 kilo piiri, et võtta ette silmaoperatsioon – silm oli nii hullusti kahjustada saanud, et seda ei saanud päästa ning see oleks talle tulevikus suuri probleeme põhjustanud. Operatsioon möödus igati edukalt, Smokey on kenasti taastunud ja niididki nüüd kliinikus eemaldatud.

Tähtis uudis, millele olen tegelikult juba osade kommentaaride vastustes vihjanud, on muidugi ka see, et Smokey ei otsi enam kodu – ta jääb minu kassiks. Vaja on veel vaid ühe pereliikmega nõu pidada. Oleme nende pikkade kuude jooksul nii kokku kasvanud, et ma ei suuda temast enam mitte mingi hinna eest loobuda. Smokey on minu kõige kallim, päikesekiir igas päevas, ainus kass, kes paneb mõlemad käpad kaela ümber, kallistab ja nurrub otse kõrva sisse nii, et terve maailm tundub hea ja helge ja kõik mured ununevad. Tema lõputu elurõõm ja mängulust annavad jõudu alati, kui tundub, et nüüd on küll liiga raske ja enam ei jõua. Aga jõuan ikka, väikese Smokey nimel, ja kõigi teiste nimel, kes mind nii väga vajavad!

Suur-suur tänu teile kõigile, kes te olete mu kõrval olnud, Smokey’le kaasa elanud ja temast uudiseid oodanud. Suur-suur tänu, et olete aidanud tema arveid tasuda. Smokey ei pea enam kunagi kannatama ei valu ega hülgamist, ta on jõudnud sinna, kus on tema õige koht – minu koju.

Наверняка из тех, кто активно следит за моей страничкой в интернете, нет никого, кто не знал бы о Смоки (Smokey), 6-месячном котейке с серой шубкой. Смоки нашли примерно 2-месячным осенью в незавидном состоянии – когда он приехал ко мне, у него было ужасное повреждение от герпес вируса на одном глазу, проблемы с нижней частью челюсти, он был совсем истощенным и полным паразитов.

Теперь же однако долгое лечение Смоки наконец подошло к концу. Он вполне оправился и уже вырос в весьма большого котейку. Мы долго ждали, чтобы его вес превысил 2 килограмма, чтобы можно было сделать ему операцию на глаз – глаз настолько сильно был повреждён, что, увы, его нельзя было спасти и требовалось удаление для избежания больших проблем в будущем. Операция прошла успешно – Смоки восстановился замечательно, и теперь ему наконец удалили нитки со шва.

Важная новость, на которую я на самом деле уже, отвечая в некоторых комментариях, намекал, состоит в том, что Смоки больше не ищет дом – он останется постоянным членом семьи у меня. Осталось только посоветоваться с ещё одним членом семьи. Мы настолько прониклись к Смоки за эти месяцы, что уже не сможем отдать его никуда ни за какие коврижки. Смоки стал для меня самым дорогим, своего рода лучиком солнца каждый день. Он единственный из котеек, кто обнимает за шею обеими лапками, ласкается и мурлычет в ухо так, что мир сразу становится добрым и безоблачным, а все тревоги забываются. Его безграничная радость жизни и весёлые игры придают сил всегда в те моменты, когда чувствуется, что всё слишком уж тяжело и больше нет сил ни на что и ничего не получится. Однако получается, во имя Смоки и всех тех, кто во мне так нуждается!

Преогромнейшее спасибо всем вам, кто поддерживал меня, переживал за Смоки и с нетерпением ждал новостей о нём! Преогромнейшее спасибо за вашу поддержку в оплате счетов из клиники за его лечение! Смоки не должен больше когда-либо страдать ни от боли ни от чувства брошенности. Он добрался туда, где ему полагается быть – ко мне домой.

Tekkis huvi? Täida ankeet ja paku kodu!