TAGASI - Mälestame

Soraya

30.05.2019
Liik: Kass
Sugu: Emane

Kallid sõbrad. Alati ei ole mul häid uudiseid päästetud kassidest, kes saavad armastatuna õnnelikku elu elada. Mõnikord on uudised lihtsalt liiga kurvad, et neid taluda… Laupäeval, 25. mail hakkas Sorayal (Sirelle õel) järsku väga halb. Ta ei saanud enam hingata, ragises ja tundus, et hakkab kohe lämbuma. Paanikas helistasin abilisele, kes startis otsekohe Tallinnast ja lausa lendas Sorayale järele, et ta kliinikusse viia ja päästa. Tagasitee Tallinnasse oli sõna otseses mõttes võidujooks surmaga – just enne kliinikusse jõudmist hakkas kiisul nii halb, et abiline helistas ette ja palus talle hapniku valmis panna. Kliinikus sai väike patsient otsekohe esmaabi ning tal tuvastati kopsuturse, vesi oli kopsus ja röntgenis oli näha ka alla neelatud võõrkeha (seib). Arst ütles kohe, et prognoos on väga halb ja 90% tõenäosusega ei tule Soraya sellest seisust välja.

Vesi saadi küll kopsust välja, võõrkehad eemaldati (metallseib, mis röntgenis näha oli, kummiseib ja nöör) ja Soraya hakkas ise hingama, kuid head uudised ei kestnud kaua. Järgmisel päeval olid kopsud taas veega täitunud ning loom ei saanud hingata. Vaatamata arstide pingutustele läks Soraya seisund kiiresti nii hulluks, et tal tuli minna lasta.

Oli selge, et võõrkeha oli juhuslik leid ning see tema hingamisraskuste põhjus olla ei saanud. Lahkamisel diagnoositi Sorayal üks kõige saatuslikumaid kassihaigusi – FIP.

Kui algul võõrkehadest teada sain, ei suutnud ma seda uskuda ja kartsin, et olen ise midagi lohakile jätnud, mille Soraya võis kätte saada ja alla neelata. Vaatamata kliinikupersonali oletusele, et suure tõenäosusega neelas ta need alla juba tänaval, jääb mind igavesti painama küsimus, kas miski võis olla minu süü… kuigi ma ei suuda tõesti välja mõelda, kust need asjad pärit võisid olla.

Soraya oli vaid aastane, ja enam teda pole. Ainus, mis mulle temast jäänud on, on 323-eurone arve. Kui keegi leiab oma südames jõudu, et aidata mul seda tasuda vaatamata sellele, et mul ei ole ette näidata tervet õnnelikku kassikest… siis olen tõesti ääretult tänulik.

Kallis Soraya, jään sind igavesti mäletama ja igatsema. Kahjuks ei suutnud ma sulle pakkuda seda imelist elu, mida plaanisin…