TAGASI - Otsin Kodu

Heete

30.12.2020
Liik: Kass
Sünniaeg: 15.08.2015
Sugu: Emane
Tehtud protseduurid: Steriliseeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Heete on Paljasmaa küla kodutu kiisu, keda inimesed esmakordselt märkasid oma õuel umbes 4 aastat tagasi. Alguses arvati, et tegemist on kellegi vabapidamisel kodukassiga, kes millegi pärast oma poegi nende kuuri all peita tahtis. Esimesed pesakonnad viis Heete ära ja nende saatuse kohta me suurt midagi ei teagi. Kui pererahvas hakkas lõpuks uurima, kelle kass nende õuele oma poegi kaks korda aastas toob, sai selgeks, et tegemist on kodutu kiisuga. Heete ühe varasema pesakonna kaks poega leidsid kodu ka pererahva enda juurest, kuid sel suvel tõime kiisuemme koos viimase pesakonnaga ära turvakoju.
Heete oli alguses väga ärritatud ja poegade osas ülikaitsev. Ema eeskujul hakkasid ka pojad susisema ja turtsuma ning ma olin sunnitud nad eraldama. Pärast seda hakkas Heete pisut rahunema. Heete tujukuse põhjuseks võiks pidada ka ta tervislikku seisundit, sest steriliseerimise käigus eemaldati mädanev loode ning ka hammaste olukord oli väga kehv. Enamus hambaid olid puudu ning allesolevad tuli samuti eemaldada.
Tänasel päeval tunneb Heete ennast juba hästi, pidevast poegimisest kurnatud kiisu on hakanud kosuma ja tema äkilisus on ka kadunud. Juba saab talle paigi teha, kuigi käpake tahab veel pisut tõusta ja susin tahab ka veel tulla. Heetel pole kunagi oma kodu ega oma inimest olnud, seega on ju täitsa mõistetav veel tema ebakindlus.
Heete otsib kodu, kus ta saaks rahulikult tutvuda kodusoojusega ning taastuda tänavaelust, kus tekiks kodutunne ja usaldus inimese vastu. Kui Heete lugu sind puudutab ja sa oled südames valmis pakkuma endisele tänavakiisule kodu, siis palun kirjuta meiliaadressile kodu@gabrieliloomadeelu.eu ja tule Heetet vaatama.

Tekkis huvi? Täida ankeet ja paku kodu!