TAGASI - Mälestame

Bosse

17.08.2019
Liik: Kass
Sünniaeg: 25.03.2018
Sugu: Isane
Tehtud protseduurid: Kastreeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Mul on kurvad uudised. Meie seast on lahkunud Bosse.

Bosse oli nn Bullerby pesakonna liige – kassiema Liisa ja tema kuus poega, nende hulgas ka Bosse, leiti Raplast torude seest. Plaanitud torutööd lükati edasi seniks, kuni terve perekond ohutusse kohta toimetatud oli.

Ükski Bullerby kiisu veel oma kodu leidnud ei ole ja nad kõik elavad minu kassitoas. Bosse oli üks arglikumaid nende seast. Eile toimetades jäi silma, et kiisu ninast immitses vedelikku. Võtsin ta siis ruttu sülle ja hakkasin teda üle vaatama, kaalusin ja kraadisin. Bosse oli palavikus, suu oli kollakas, aga isu oli tal alles. Panin ta puuri jälgimisele, seal sõi ilusti kõik konservi ära. Arstiga sai konsulteeritud ja saime palaviku alla, aga hommikuks pidin ta kuidagi Tallinnasse kliinikusse saama.

Transpordiabi postitusele reageeris väga kiiresti üks naisterahvas, kes ka Bosse hommikul kliinikusse toimetas, tulles ise Viimsist kohale. Olen talle ääretult tänulik. Bossekesele tehti kliinikus uuringud, kus selgus kurb tõsiasi, et tal on lümfoom, siirded olid juba organites. Kahjuks midagi teha ei saanud ja pidime tal rahus minna laskma.

Kassid oskavad oma haiguseid varjata. Bosse puhul ma ka midagi kahtlast ei märganud. Toimetas nagu tavaliselt kassitoas, kui Käbile järele tuldi, siis isegi puges tema transpordipuuri ja müras ringi… Täna öösel olen täiesti magamata olnud, valvasin Bossekest…

Puhka rahus, kallis Bosse. Kahjuks ei saanud ma sind aidata nii, nagu lootsin.