TAGASI - Mälestame

Borka

31.08.2018
Liik: Kass
Sugu: Isane
Tehtud protseduurid: Kastreeritud, vaktsineeritud, kiibistatud, saanud sise- ja välisparasiiditõrje

Ma tahaksin, et sellised uudised maailmast kaoksid ja neid ei tuleks enam kunagi… aga kahjuks pole see võimalik. Mõned päevad tagasi tabas nii mind kui paljusid teisi asjaosalisi kõige kurvem šokk siin elus: oma kodus, kus ta oli jõudnud olla vaid kuu aega, lahkus ootamatult meie kõigi suur lemmik Borka.
Borka oli terve päeva täiesti tavaline ja õhtul leidis pere ta surnult.
Seda uudist kuuldes ei suutnud ma seda uskuda, tundus, nagu oleks tegu halva unenäoga ja kohe-kohe ärkan ning kuulen pererahvalt, kuidas ta endiselt õnnelikult päikeselaigus mõnuleb ja nende päevadesse palju rõõmu toob… Aga see õudusunenägu kestab siiani ja ma ei saa sellest üles ärgata, ükskõik kui palju end ka näpistaksin!

Me ei tea, kui vana Borka päriselt oli ja mis varjatud tervisehädad tal võisid olla – surma põhjuste väljaselgitamiseks on surnukeha saadetud lahkamisele. Annan ka teile teada, kui midagi selgub, kuid kui põhjus pole kohe silmaga näha, võib selleks kaua aega minna.
Ma ei suuda väljendada, milline valu mu südames on. Arvasin, et tal on veel pikk õnnelik kodukassielu ees. Said ju veel hambad enne kojuminekut korda tehtud, et uus algus oleks eriti hea ja muretu… ja nüüd on nii. Pisarad ei taha lõppeda…