MTÜ Gabrieli Loomade Elu

Gabrieli Loomade Elu MTÜ eesmärgiks on kaitsta ja ravida haigeid kodutuid loomi, aidata leida neile uus turvaline kodu ning tõsta inimeste teadlikust loomade pidamisel ja nende eest hoolitsemisel.

Pakun hoolt ja hoiukodu hüljatud kassidele, kellel ei ole mitte kedagi teist. Inimesel on alati võimalik end aidata ja abi küsida, loomal ei ole – nii lihtne see asi ongi. Minu valikuks on aidata neid, kellel valikut pole. Minu eesmärk on haigetele, vigastatud ja maha jäetud kassidele anda teine võimalus ja uus päriskodu – sest iga elusolend väärib võimalust!

Turvakodu ei ole loomaaed, seetõttu näeme meelsasti, et turvakoju tullakse mingisuguse eesmärgiga – kas endale looma valima, kadunud lemmikut otsima, turvakodu aitama või teadmisi omandama. Turvakodul on oma spetsiifilised turvalisusriskid ning samuti peame meeles pidama, et eelkõige on see elu hammasrataste vahele sattunud kasside ajutine kodu, mitte tore kiisude näitamise koht. Seetõttu on kehtestatud külastajatele teatavad piirangud, et tagada nii nende endi kui ka loomade ohutust.

Turvakodu külastuskord

  • Turvakodus lähtume ennekõike kasside heaolust.
  • Külastaja ei käratse, ei vehi kätega, ei jookse, ega tee muid äkilisi liigutusi – turvakodu on kasside ajutine kodu ja neil on õigus siin rahulikule elule.
  • Külastaja kuuletub turvakodu inimese korraldustele – see on eelkõige külastaja enda ja teiste külastajate huvides.
  • Kui külastajal on kaasa võetud toitu või maiusi kiisudele, siis tuleb seda kõigepealt näidata turvakodu inimesele. Osa kasse võib-olla erirežiimil ja kõik kaasatoodu ei pruugi kõigile sobida.
  • Turvakodu on rahupaik.
  • Keelatud on avada puuris olevate kasside bokside ja puuride uksi.
  • Kui mõnel uksel on sisenemist keelav silt, siis on see seal põhjusega – ruumis võivad olla haiged või erivajadustega kassid. Nendesse ruumidesse ei tohi siseneda.
  • Turvakodu inimesel on õigus keelduda turvakodu territooriumile lubamast alkoholi-/narkootilises joobes või alkoholi jääknähtudega isikut. Vastavate tunnustega kodanikele kasse ei väljastata: ei tagastamiseks ega adopteerimiseks.

Abivajavad kassid

Turvakodu hoole all on väga palju erinevaid kiisusid – nii terveid kui ka erinevate tervisemuredega -, siis on väga oluline nende paigutamine eri ruumidesse. Terved kassid saavad elada kassitoas, kus turvakodu inimene neid pidevalt jälgib. Haiged ja ravi vajavad kassid tuleb aga tervetest eraldada, nakkusohtlikud veel eraldi karantiini. Selle tõttu on väga oluline uute kasside võtmise planeerimine. Turvakodu ei saa õuest tulnud kassi kohe tervetega kokku lasta. Võtta saab vaid vabade kohtade olemasolul. Kõik sellised toimingud vajavad planeerimist, kokkuleppimist ja vahetut suhtlemist abivajajaga.

Majandusaasta aruanded: 2020

Alates 01.02.2021 kuulub Gabrieli Loomade Elu MTÜ tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja. Nimekirja leiad Maksu- ja Tolliameti kodulehelt. Nimekirjas olevatele ühingutele annetades saavad eraisikud tuludeklaratsiooni tehes tulumaksu tagasi. Samuti saavad ettevõtted annetada 3% kalendriaasta palgafondist või 10% eelmise aasta kasumist tulumaksuvabalt.