TAGASI - Kodu-uudised

Matroskin

31.03.2018

Ühe tavalise kassikarva taga peitub ilus hing. Kui nüüd kõik kõige paremad sõnad kokku liita siis see võrdub Matroskin!
Kui ma ütlen, et Matroskin on maailma parim kass siis paljud muidugi ei usu, sest arvavad, et neil on just need parimad kassid. Aga ilma igasuguse naljata ja suure uhkusega kirjutan — millise õnne olen endale saanud. Matroskini ilusse armusin esimesest silmapilgust.Tema näojooned poleks nagu ehtsad, vaid kunstniku poolt joonistatud ja ettevaatlikult ära värvitud. Imeilusad rohelised silmad meenutavad Kleopatra meiki, jah Matroskinil on samasugused nooled silmadel.
Sellist pehmet karva nagu on Matroskinil pole kellegil teisel ja isegi vatt on karedam, kui selle kassi kasukas. Kui vana ta ka poleks, sai Matroskin kohe aru kus on söögikoht ja kus pissimisekoht. Näiteks Matroskin oskab pesta aknaid, on küll raske seda ette kujutada, aga nii see on. Järgmise aknapesu korral teen sellest pilti. Samuti Matroskin peab kodus raamatupidamist. Muide riiete triikimine on üks lemmik tegevusi tal, kuna perenaine on laisk ja paneb lihtsalt kuivatilt asjad kokku virna siis Matroskin on 2 sekundi pärast juba virna otsas ja muudkui triigib ja triigib seda.
Kass on väga puhtuse armastaja. Lohakile jäetud asi kohe likvideeritakse, kass ajab selle ilusti maha ja kutsikas — kui on söödav asi siis sööb ära, kui aga pole söödav siis viib kassi ronimispuu alla — selline väike komandatöö.
Üleüldse kõik mis kodus toimub — toimub rangelt läbi Matroskini kontrolli. Näiteks ükski vannis käimine ei toimu ilma kassita, sest nagu te mäletate Matroskini õlgadel on raamatupidamine ja ju siis kass mõõdab palju vett kulub. Muide põrandapesu kvaliteedi hinnangu viib samutu läbi Matroskin. Üldiselt nagu ütleb vanasõna: “heal lapsel palju ameteid”. Seega päevad on mahukad ja tööd jätkub. Seega õhtud on eriti magusad, kui saab teki alla ronida ja nautida paisid ja magusat und. Perekonna kohta nii palju, et kõik armastavad Matroskinit, ilma temata ei kujuta elu ettegi.
Matroskinil on 2 sõpra — kilpkonn ja koerakutsikas. Kilpkonnaga on hea rahulik põrandal päikest võtta, koeraga aga saab hullata ööpäevaringselt.
Kui nüüd tõsiselt rääkida siis Matroskin on väga inteligentne, sõbralik ja hellust armastav kass. Teda võib lõputult musitada ja tema kingib vastu nurrumise. Tema hellusest võib rääkida tunde. Näiteks mittu korda päevas tuleb Matroskin ükskõik millise pereliikme juurde, teeb “mjäu” ja läheb selle pereliikme voodi suunas, järelikult on pikutamise ja pai saamise aeg.
Kuna ma ei ole just suurem asi kirjutaja siis ei oskagi edasi…Teile meie kallid lugejad, me oleme väga õnnelikud, et saatus andis meile võimaluse osaleda Matroskini elus.
Suured tänud Gabrielile kõige eest, mida Ta on teinud ja teeb loomade heaks. Ja aitäh meie kõige imelisema kassi eest! 💚
Tervitades Matroskin ja tema pere!