TAGASI - Uudised

Luna plaanipärane visiit kliinikusse pidi toimuma sel nädalal

21.09.2019

Seni oli kulgenud kõik hästi ja miski ei viidanud lähenevale katastroofile. Pühapäeva õhtul tundus hoiukodule, et Luna söögiisu on kadunud ning kohe esmaspäeva hommikul tõttasid nad kliinikusse. Vereproov tõi päevavalgele kohutava tõe. Aneemia oli süvenenud ning Luna seisund oli kriitiline. Olime alguspunktis tagasi ja kiisu vajas ellujäämiseks taas vereülekannet. Paraku on Lunal haruldane veregrupp B ja temale doonorit leida on äärmiselt raske, ilma doonorita olid aga tema võimalused olematud. Kahjuks ei saanud me kasutada meie esimest vaprat doonorkiisut, kuna temagi vajab taastumiseks aega. Luna veetis oma päevad kliinikus tilgutite ja personali valvsa pilgu all, öösel valvas teda hoiukodu pererahvas, valmis kohe reageerima kui Luna seisund peaks halvenema. Iga hommikused vereanalüüsid andsid kinnitust, et halvemaks olukord ei ole läinud, pigem isegi paremaks kuid siiski mitte midagi head. Luna vereproovid saadeti Saksamaale laborisse, selgitamaks mis sellist olukorda põhjustas. Doonori otsingud jätkusid, paraku tulemusteta.
Päevad möödusid, Luna seisund stabiliseerus ning kolmapäeva õhtul saime teate, et Tartus on leitud doonor Luna jaoks. Neljapäeva varahommikul jõudis Luna Eesti Maaülikooli loomakliinikusse, kus pidi toimuma vereülekanne. Ettevalmistuste käigus selgus aga tõde, Lunale ei sobi ka see doonor, kuid mis veelgi kummalisem, Luna ei vajagi enam doonorit. Ilmselt oli selleks hetkeks hakanud ravimid mõjuma ja Luna enesetunnegi paranes silmnähtavalt. Luna hakkas juba ka ise sööma ning nädalavahetuse veedab ta oma hoiukodus. Esmaspäeval läheb ta taas kliinikusse ja uued vereproovid peavad näitama, mis edasi saab.
Saksamaalt on hakanud ka vastused tulema, ootame kuni kõik on käes ja siis saame täpsema ülevaate.
Me tahame tänada kogu südamest Luna raviarsti dr.Julia Kuhtat, kes on kiisu elu ja tervise eest siiani nii südikalt võidelnud ja kogu Vilde kliiniku personali, kes alati on valmis raskel ajal Luna käppa hoidma.
Me täname südamest kõiki neid inimesi, kes oma lemmikuid kliinikus testimas käisid, et Lunale õiget doonorit leida. Lugematu arv kodukiisusid, kümned tõukiisud –briti lühikarvalised, isegi üks vapper Maine Coon kiisu. Eraldi täname südamest Kelmiküla Kassijaam MTÜ kiisusid ja nende perenaisi abi eest. Te olete imelised. Aitäh!