TAGASI - Meedia

Loomade päästeingel Gabriel: olen oma elu jooksul olnud kaks korda surmasuus, aga arvan, et jäin ellu eesmärgiga omakorda elusid päästa

21.07.2018

Gabriel on noormees, keda võib pidada loomade päästeingliks. Ta võtab enda hoolitseva tiiva alla kõik abivajavad loomad – olgu nendeks siis kassid, küülikud, pisikesed metsloomad või tiivulised. Mis teeb aga kogu ettevõtmise eriti eriliseks – ta teeb seda iseenda kodus. Praegu on tema hoole all 47 kassi, lisaks pisimetsloomad ja -närilised. Rääkisime Gabrieliga juttu ja uurisime, kuidas ta selle kõigega üksi toime tuleb.

 

Kui vana olid, kui loomade abistamisega alustasid, ja kuidas su tee sind selleni viis?

Loomade ja lindude abistamisega hakkasin tegelema, kui olin 13-aastane. Leidsin haige kassi, ravisin terveks ja leidsin talle kodu – sellest kõik see loomade abistamine alguse sai. Olen oma lühikese elu jooksul olen olnud kaks korda surmasuus. Esimest korda sünnihetkel ja teist korda siis, kui koer mind kaelast pures – just unearteri juurest. lmekombel õnnestus arstidel mu elu päästa. Juhtunust ma ise suurt midagi ei mäleta, aga arvan, et minu elu jäi alles eesmärgiga omakorda elusid päästa.

Igal inimesel on siin ilmas mingi ülesanne või missioon, minu missiooniks on aidata abivajajaid loomi ja linde. Loomade ja lindude abistamine ongi minu südameasi, mida südamest teen ja armastan. Mind ei huvita kellegi teise arvamus. Muidugi on inimesi, kes halvustavad ja tahavad halba, aga õnneks on selliseid vähe. Rohkem on ikka häid inimesi, kellele läheb minu tegevus korda. Paljud küsivad mu käest, et Gabriel, kust sa selle jõu võtad, et see on väga raske töö, mida sa teed. No jõudu saan ikka loomade ja lindude paranemisest, kui kassid leivad oma kodud, kui inimesed tänavad. See kõik annab jõudu edaspidiseks.

Pikemat lugu loe SIIT.