TAGASI - Meedia

Loomaabistaja Gabriel kass Mihklist: on uskumatu, et teda ennast see trauma kuidagi kurjaks või umbusaldavaks muutnud ei ole

04.03.2019

„Kallid sõbrad! Minu juurde on jõudnud mitmed õnnetud ja halvas seisus loomad, aga sellist juhtumit nagu Rakkest pärit kassi Mihkli lugu pole mu silmad veel näinud.” Nii alustas varsti aasta aega tagasi oma Facebooki postitust loomapäästja Gabriel Vodolaztšenko, kes tõdes sealsamas postituses, et selliseid lugusid on isegi raske kirja panna, sest mõistus keeldub uskumast, et inimesed võiksid süütule loomale nii teha. Otsustasime nüüd, pea aasta aega hiljem uurida, kuidas on kassikese ravi kulgenud ning kuidas tal praeguseks läheb.

Eelmisel aastal kirjutasid sa, Gabriel, oma Facebooki postituses ühest õnnetu saatusega hoolealusest Mihklist, kelle kohta ütlesid, et olgugi et sinu juurde on jõudnud mitmed halvas seisus loomad, siis sellist juhtumit pole mu silmad veel näinud. Mis seisus siis Mihkel sinu juurde ikkagi jõudis?

Mihkli kohta tuli teade 2018. aasta maikuus Rakkest, kus ta oma koleda katkise sabaga ringi jalutas ja inimestele silma jäi. Palusin ta kohe oma kodukliinikusse ülevaatusele viia, kus ta erakorralise patsiendina ka kiiresti ette võeti. Esmasel ülevaatusel selgus, et Mihkli saba on raske trauma tõttu viga saanud. Sabalüli oli murdunud ja sabaotsa pehmed koed olid juba nekrotiseerunud, mistõttu tuli saba osaliselt amputeerida.

Õige pea selgus aga, et tegemist ei olnud lihtsalt traumaga, mille tõttu oli saba viga saanud ja murdunud, vaid tekitatud traumaga, sest arstid tuvastasid ristluus murru ja närvikahjustuse. Sellise vigastuse saab tekitada vaid tugeva sabast tirimisega, mis andis alust kahtlusele, et seda on teinud inimene. Miku suunati edasi neuroloogi vastuvõtule.

Kuidas läheb Rakkest päästetud Mihklil praegu? Loe täpsemalt SIIT!