TAGASI - Uudised

Lääne-Virumaalt päästetud Mihkel

19.09.2018

Kõik ju mäletavad Mihklit, raske sabatraumaga (ja tõenäoliselt inimeste poolt piinatud) kiisut, kes selle aasta maikuus Lääne-Virumaalt Rakkest leiti? Mihkel elab teises hoiukodus Tallinnas, kus ta on kliinikule ja arstiabile lähemal.

Varsti on Mihkli leidmisest juba 5 kuud möödas, kindlasti mõtlete, kuidas tal läheb? Võin öelda, et väga hästi! Nagu ka videost näha, on ta kaunis, rõõmus ja mängulustiline kassike, mis sest, et ta ei ole ilmselt enam esimeses nooruses. Mihkel naudib elu täiel rinnal ja poeb pidevalt ka hoiuperenaisele kaissu magama ja hellusi saama.

Kuna Mihkli keha tagaosa närvid olid trauma tõttu väga kahjustunud, ei suutnud ta leides ise ei soolt ega põit tühjendada. Hetkel on mõlemal rindel edasiminekud. Roojamisega on paremad lood: järk-järgult hakkas ta ise liivakastis käima, nii et praeguseks tuleb kaka enamasti kasti (õnnetusi juhtub üha harvem). Põiega on ta mitmeid kordi neuroloogi vastuvõtul käinud ja praegu saab süste, mis aitavad tal ise pissida. Süstide mõjul käib Mihkel ilusti liivakastis ja põie ületäituvust ei teki. Kahjuks aga saab süste teha vaid teatud kindla hulga, muidu muutuvad need kassi tervisele ohtlikuks. Pole teada, mis saab siis, kui need ära jätta – kas Mihkel suudab siis endiselt ise põit tühjendada või mitte. Järgmisel arstivisiidil kaalutakse, kas panna ta tabletiravile, mis samuti probleemi lahendusele kaasa aidata võiks.

Oluline on see, et Mihkel sai õuest ära, tema eest hoolitsetakse, ta saab tunda kodusoojust ega kannata mitte kõige vähemalgi moel! Ja kõik see on loomulikult tänu teile ja teie annetustele. Suur-suur tänu, et saime üheskoos Mihklile kassiväärset elu pakkuda!