TAGASI - Uudised

Lääne-Virumaalt leiti jõhkralt piinatud kass Mihkel

22.05.2018

Kallid sõbrad! Minu juurde on jõudnud mitmed õnnetud ja halvas seisus loomad, aga sellist juhtumit, nagu Rakkest pärit kassi Mihkli lugu, pole mu silmad veel näinud. Raske on seda isegi kirja panna, sest mõistus keeldub uskumast, et inimesed võivad süütule loomale nii teha!

Mihkel jäi kohalikele inimestele silma, sest tal oli saba katki. Arvates, et loom on auto alla jäänud, palusid tema päästjad minult abi. Eelmisel reedel jõudiski Mihkel kliinikusse, kust pidi pärast esmaabi saamist minu hoolde kodusele ravile tulema.

Esmasel ülevaatusel kliinikus selguski, et Mihkli saba on raske trauma tõttu viga saanud. Ristluu ja sabalülide omavaheline side oli pehmete kudede räige vigastuse tõttu kadunud ning samuti oli saba murdunud. Sabaotsa koed olid juba nekrotiseerunud ning saba tuli amputeerida. Sellega oleks võinud lugu lõppeda ja Mihkel õnnelikult edasi elada, kuid kahjuks see nii ei olnud. Õige pea said kliinikutöötajad aru, et kiisuga on midagi palju hullemat lahti. Ta ei olnud mitte auto alla jäänud, vaid teda oli jõhkralt piinatud, tõenäoliselt sabast keerutatud!!! Selle tagajärjel on vigastatud ka ristluu ja kassil on närvikahjustus – ta ei suuda iseseisvalt roojata ega urineerida. Lisaks on teda kunagi tõenäoliselt jalaga löödud, kuna rinnakus on vana, juba kokku kasvanud murd. Kassi on ka õhupüssist tulistatud, naha all on kuul, mis teda hetkel ei sega.

Sellele kõigele vaatamata USALDAB MIHKEL ENDISELT inimest ja nurrub kliinikutöötajatele! Hetkel on talle paigaldatud kateeter, et uriin väljuks, kuid ta vajab kallist neuroloogilist uuringut, et teha kindlaks, kas teda saab aidata. Armsad sõbrad, palun anname koos Mihklile võimaluse! Ma ei taha alla anda, kuni on kas või imetilluke võimalus, et ta saab lõpuks normaalset elu elada. Süda lihtsalt lõhkeb, kui mõelda, et kogu ta elu on olnud vaid piin ja kannatus – soovin kogu südamest ainult seda, et ta saaks selle eest kuhjaga tasutud ja et teda ootaks vaid parim elu! Ma ei tea, kas see on võimalik… saan teha vaid kõik endast oleneva.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliiniku uudised –  24.05.2018

Tähelpanu, kõik Mihkli sõbrad! Siin on eilne raport neuroloogi vastuvõtult. Kuna Mihkli probleem on spetsialisti hinnangul puhtalt neuroloogiline, siis ortopeedi eile vaja ei läinudki. Allpool on välja toodud ka neuroloogi kirjutatud täpne selgitus, kuid teen siin lihtsa kokkuvõtte. Kinnitust sai oletus, et Mihkli tagakehatrauma on tingitud sabast tõmbamisest. Sabanärv on sisuliselt välja rebitud, mistõttu alles jäänud sabajupil valutundlikkus praktiliselt puudub. Saba tundlikkus tõenäoliselt ei taastu. 

Päraku- ja kusitisulgurlihased on väga nõrga toonusega ega tõmbu normaalselt kokku. Neid reguleerivad närvid on osaliselt kahjustunud. Kas need taastuvad või mitte, seda näitab vaid aeg. Neuroloog ei pidanud seda võimatuks, kuid mainis, et taastumine on igal juhul väga aeglane. Hetkel on Mihkel endiselt kliinikus statsionaaris. Talle on paigaldatud kateeter, et uriin välja voolaks ja põis tühi oleks. Jälgitakse, kas põis hakkab ise kokku tõmbuma, kui see tühjana hoida. Kui seda siiski ei juhtu, on plaanis proovida spetsiaalseid ravimeid, mis peaksid taastumisele kaasa aitama. Mihkel ise on endiselt heas tujus ja hea isuga kassipoiss. Ta naudib kliinikus seltskonda ja kõhu alt sügamist.
           
Hoian teid kindlasti ka edaspidi Mihkli olukorraga kursis!
 
Neuroogiline ülevaatus; liikumine üsna hea, kerge paraparees, tagajäsemetes kergelt aeglustunud asendikorrigeerimine  ja esijäsemed normaalsed; Patellaarrefleksid normaalsed, fleksorid kergelt nõrgenenud; saba on kuni ristluuni ilma süvavalutundlikkuseta; samas peranaalpiirkonna tundlikkus säilinud; anaalsfinkteri toonus nõrk, kuid siiski mõningal määral sfinkteri kontraktsioon rektaalpalpatsiooni tuntav;
Põis tugevalt ületäitunud, kuid siiski kehva toonusega, põie tühjendamine manuaalselt suhteliselt lihtne;
Varasemalt teostatud röntgenuuringus täheldatav ristluu viise kolmandiku osas dislokalitsioon.
 
Neuroloogilises mõttes relevantne leid  cauda equina närvijuurte avulsioon – tõenäoliselt on tegu saba närvide terviklikkuse täieliku kaoga ning anaalsfinkterit ja kusiti sfinkterit innerveeriva närvi osalise kahjustusega.
On vähetõenäoline, et saba tundlikkus taastub, kusitisulgurlihase normaalse talitluse taastumine on kahtlane, kuid siiski mitte välistatud.
 

 

Uudised – 14.06.2018

Mihkel (hellitavalt Miku) palus oma kaasaelajatele endast uudiseid edastada! Kuna tema diagnoos on tõsine – närvikahjustuse tagajärjel ei kontrolli ta ise oma põit ega soolt -, saime kokkuleppele, et Miku on hoiul Tallinnas loomakliiniku töötaja juures, kes oskab tema põit igal hommikul ja õhtul tühjendada. Seega pissida Miku endiselt ise ei saa. Küll on aga väikesed edusammud soole kontrollimisega – midagi saab ta ise tehtud küll, aga kui siiamaani ta ise eriti aru ei saanud, kuhu ta häda tegi, siis täna käis ta esmakordselt täiesti tahtlikult ja teadlikult liivakastis! Tuju on Mikul hea ja usaldus oma hoiuinimese vastu piiritu. Ainult kaisus ta magakski. Lähiajal on plaanis ka uus visiit neuroloogi juurde, siis juba uued uudised.