TAGASI - Uudised

Head sõbrad!

11.04.2018

Kõigepealt soovin tänada kõiki, kes on minu majutusmurele siiralt ja südamega kaasa elanud ning pakkunud kogu abi, mis nende võimuses! Uskuge, olen selle headuse eest pisarateni tänulik ja heldinud!

Täna ilmus aga Raplamaa Sõnumites artikkel, kus Märjamaa vald väidab ajakirjanikule, et minu maja ei olegi kunagi plaanitud lammutada ja olen sotsiaalmeedias valeinfot levitanud.
Ma tõesti ei soovi, et minust jääks valetaja mulje, kuid ma ei saa teha muud kui esitada artikli kõrvale oma versioon juhtunust. Igal inimesel on vaba valik uskuda, keda ta soovib.

28. Veebruaril helistati Vigala osavallast minu emale ning öeldi selge sõnaga, et meie maja läheb suvel lammutamisele ning kuue praeguse isikliku korteri asemele antakse meile 2-toaline korter vastasmajas. Ränk teade tekitas minus mure ja paanika, kuna väga raske on rohkem kui 60 loomale uut pinda leida.

 

Seetõttu sai tehtud ka postitus, mille eesmärk ei olnudki niivõrd abi küsida, kuivõrd anda teada, et hetkel ma uusi abivajajaid vastu ei võta.

Postitus sai palju vastukaja nii sotsiaalmeedias, televisioonis kui ka ajakirjanduses. Samuti palusin abi mitmelt juristilt, kes hakkasid järelpärimisi tegema ning dokumente uurima. Mida rohkem asja uuriti, seda enam muutus ka valla jutt.

Viimane käik valla poolt tuli siis täna, mil ilmus artikkel, et mingist lammutamisest pole juttugi olnud ja olen kõigest valesti aru saanud. Eks loomulikult jääb alati möödarääkimise võimalus, kuid ehk on siin siis õppetund tulevikuks – ennast tuleb väga selgelt ja korduvalt väljendada, et mitte külvata paanikat inimestes, keda ähvardab kodust ilmajäämine.

Kuna vald on avalikkusele nüüdseks väga selgelt märku andnud, et maja ei lammutata, jään hetkeseisuga oma loomadega siia ja julgen taas enda hoolde uusi abivajajaid võtta.