TAGASI - Uudised

9. septembril saabus Rummust minu hoole alla väga haige kass Filja

17.09.2020

Kiiresti sai ta ka arsti juurde toimetatud, kus selgusid järgmised tervisehädad.
Röntgenoloogiline uuring näitas vana vaagnaluutraumat, mis hetkel sekkumist ei vaja. Samuti vaevab Filjat ülemiste hingamisteede põletik. Tema karv oli pulstunud ja külje peal oli mädanev nahatrauma, mis vajas ravi ja kinniõmblemist. Lisaks on tal kõrvasügelislest. Kliinilisel ülevaatusel ja vereuuringutega tuvastati aneemia. Kiirtest Felv/Fiv/corona näitas kõigi kolme viiruse kohta positiivseid tulemusi. Proovid saadeti edasi Saksamaale Laboklini laborisse, et leida aneemia põhjus ning täpsustada testitulemusi, sest kiirtest võib paraku näidata ka valepositiivset tulemust. Tänaseks on vastused tulnud – aneemia põhjuseks on vereparasiidid ning Felv-i (kasside leukeemiaviiruse) vastus oli Laboklinis siiski negatiivne.
Hetkel saab Filja ravi ja peab 2. oktoobril minema uuele visiidile, kus tehakse kordusuuringud – leukeemia tuleb 100% välistada, enne kui Filjat teiste kassidega kokku lasta saab – kasside leukeemiaviirus nimelt on nakkav.
Hetkel on Filjal raviarveid juba 326,60 euro eest, juurde tulevad veel Saksamaa Laboklini arved ja järgnevate kliinikuvisiitide arved.
Aga põhiline on see, et Filjal parem hakkaks. Ta on ise ülisõbralik mõmmik, kes tahaks ainult süles olla ja pai saada. Süda lihtsalt murdub, mõeldes, kuidas sellised südamlikud ja usaldavad loomad kannatama peavad!